Mena:  
Galantéria Pončík :: eshop s metrovým textilom a krajčírskymi potrebami

Satén

Saténové tkaniny sú látky s nadštandardným vzhľadom, používajú sa s cieľom vyzdvihnúť úroveň odevu najmä pri formálnych a spoločenských udalostiach. Samotný satén je v podstate atlasová tkanina, pre ktorú je typická lesklá lícna (vonkajšia) a matná rubová (vnútorná) strana látky.

Saténové látky sa vyrábajú z takzvaných "nekonečných" vlákien polyesteru (PL), polyamidu (PA), viskózy (VI), bavlny (CO) alebo pôvodného hodvábu (SE). Saténové látky vynikajú svojou pevnosťou materiálu a hladkým jemným povrchom, ktorý môže byť veľmi lesklý ale aj takmer matný.

Niektoré typy saténových látok je možné potlačiť vlastným vzorom alebo si môžete vybrať z našej širokej ponuky dizajnov. Látku s potlačou môžete ľubovolne kombinovať s jednofarebnými časťami strihu z tohto istého typu látky a vytvárať tak unikátne a originálne krajčírske diela.

Satény sú veľmi žiadaným materiálom na výrobu spoločenských alebo svadobných šiat, kruhových ale aj iných typov sukní, krojových blúzok a sukní, luxusných blúzok a topov, elagantných boleriek a štól, či pánskych doplnkov ako motýlik alebo kravata. Saténové látky sú tiež vhodné aj na plisovanie (saténové plisé) a sú univerzálnou voľbou pre výrobu elegantnej konfekcie.


Vaša IP adresa je: 44.192.44.30